Informatie & Advies:
basisvragen en antwoorden

- van driewieler tot rollator, over regelgeving, hulpmiddelen, verkeerssituaties etc
- over rijbewijzen, nieuwe vormen van vervoer (zoals hoverboard) en leuke weetjes
- geen antwoord gevonden of meer weten? Geef tips of stel uw vraag op de Forums
Submenu Informatie & Advies
<< Terug

Mag je fietsen als je alcohol hebt gedronken?

De regels voor alcohol op de fiets zijn hetzelfde als voor alcohol en autorijden. Je mag dus wel iets hebben gedronken voordat je gaat fietsen, maar:

Je alcoholgehalte in het bloed mag niet hoger zijn dan 0,5 promille.

Deze score wordt al bereikt met 2 alcoholische versnaperingen van het standaard formaat. Een standaard glas wijn, bier of jenever dat maakt niet uit. Het duurt per glas ongeveer anderhalf uur voordat het alcohol weer uit je bloed is. Bij een blik(je) of fles(je) is dit al meteen een ander verhaal in jouw nadeel.

Omdat je in het algemeen geen gevaar of hinder op de weg mag veroorzaken (art. 5 van de Wegenverkeerswet 1994), kun je ook bekeurd worden, of een tijdelijk rijverbod krijgen als je onder invloed bent van andere stoffen.

bron: Rijksoverheid