Informatie & Advies:
basisvragen en antwoorden

- van driewieler tot rollator, over regelgeving, hulpmiddelen, verkeerssituaties etc
- over rijbewijzen, nieuwe vormen van vervoer (zoals hoverboard) en leuke weetjes
- geen antwoord gevonden of meer weten? Geef tips of stel uw vraag op de Forums
Submenu Informatie & Advies
<< Terug

Mag je met een hoverboard of airwheel op een 'eigen weg' rijden?

Nee, je mag niet automatisch op een 'Eigen Weg' rijden met een hoverboard, airwheel of ander voertuig dat verboden is op de openbare weg.
Dat komt omdat het bordje 'Eigen Weg' niets zegt over de openbaarheid van de weg. Het zegt alleen dat de grond in eigendom en beheer is van een particulier of bedrijf in plaats van een overheid of waterschap.

Als je met een bepaald voertuig niet op de openbare weg mag rijden, dan wordt bedoeld dat je niet op “voor het openbaar verkeer openstaande wegen” (Wegenverkeerswet 1994) mag rijden. Een 'Eigen Weg' is voor iedereen toegankelijk en mag niet zomaar worden afgesloten. Juist omdat ook deze wegen openbaar zijn mag je er dus niet komen met voertuigen die op de openbare weg verboden zijn.

Het wordt pas anders als een eigen weg wel afgesloten is en dit kenbaar wordt gemaakt door bijvoorbeeld een bord “Verboden toegang voor onbevoegden (art. 461 Wetboek van Strafrecht)”. Mensen die wel bevoegd zijn om op zo’n weg te komen, mogen daar ook rijden met voertuigen die verboden zijn op de openbare weg als de beheerder dat goed vindt.